صنایع دستی فیروزه کوبی

صنایع دستی فیروزه کوبی

89 محصول وجود دارد

هنر فیروزکوبی تاریخچه ای نه چندان دور دارد حدود 60 تا 70 سال از قدمت آن می گذرد، در ابتدا سنگ فیروزه معروف و مرغوب نیشابور توسط هنرمندان اندک خراسانی بر روی سطح ظروف مختلف چسبانده می شود، لیکن هنری زیبا، منحصر به فرد و خلاقانه در حوزه صنایع دستی را پدیدار شد که از خراسان به اصفهان برده شد و هنرمندان اصفهانی با سرپنجه سحرآمیز خود دهه هاست که این...

هنر فیروزکوبی تاریخچه ای نه چندان دور دارد حدود 60 تا 70 سال از قدمت آن می گذرد، در ابتدا سنگ فیروزه معروف و مرغوب نیشابور توسط هنرمندان اندک خراسانی بر روی سطح ظروف مختلف چسبانده می شود، لیکن هنری زیبا، منحصر به فرد و خلاقانه در حوزه صنایع دستی را پدیدار شد که از خراسان به اصفهان برده شد و هنرمندان اصفهانی با سرپنجه سحرآمیز خود دهه هاست که این هنر فیروزه کوبی را کامل تر و زیباتر نموده اند.فیروزه کوبی یا در اصلاح انگلیسی Turguoise Inlaying نوعی هنر نصب جواهر بر روی سطح ظروف شامل مس، برنج ، نقره ، نیکل ، برنز و ... می باشد،

صنایع دستی فیروزه کوبی

البته این هنر تا چندی پیش فقط بر روی انواع زیورآلات و گوشواره و دستبند و ... استفاده میشد و استاد صدیق پور یکی از اساتید به نام و قدیمی این هنر و حرفه بود که به گفته وی ، بدلیل اشباع فیروزه کوبی روی جواهرات و تکراری شدن این حرفه، فیروزه کوبی بروی سطوح دیگر مثل ظروف کاربردی و تزیینی انجام پذیرفت

عموما محصولات فیروزه کوبی شده،هم کاربردی و هم تزیینی می باشد که به هنر فیروزه کوبی روی مس مزین گردیده است، در این هنر صنایع دستی نه چندان قدیمی سنگ های فیروزه مرغوب که عموما از معادن شهر نیشابور استخراج می گردد با روش کاملا دستی و هنرمندانه و با ظرافتی باور نکردنی برروی زمینه ی مسی سنگاب فیروزه کوب ، در کنار یکدیگر نهاده می شوند.روش تولید این محصول صنایع دستی یعنی فیروزه کوب به اختصار خدمت شما گرامیان و علاقه مندان به هنر و صنایع دستی عرضه می گردد.

ابتدا زیر ساخت مسی با روش خم کاری از مس به ضخامت تقریبی 1.5 میلیمتر تولید می شود البته ضخامت فلز مورد استفاده در فیروزه کوبی به اندازة ظرف بستگی دارد و از 5/1 سانتی متر تا 3/0 سانتی متر متغیر است. و بنا به بزرگی و کوچکی ظرف ، ضخامت آن تغییر می کند. برای ظروف کوچکتر از ورقة مسی نازک تر و جهت ظروف بزرگ تر از ورقة مسی ضخیم تر استفاده می شود.

در اصفهان محله دروازه حسن آباد مکانی است که این کار یعنی خم کاری زیر ساخت های مسی در آنجا انجام میگیرد.

برای ساخت بدنه جهت فیروزه کوبی علاوه بر مراحلی که برای ساخت دیگر ظروف انجام می گیرد مرحله ای وجود دارد به نام «نکر کاری». در این مرحله قسمت هایی از ظرف که قرار است فیروزه کوبی شود،‌با زاویة 90 درجه حدود 2 تا 3 میلیمتر پایین می رود.

پس از پرداخت ظرف یا زیر ساخت به کارگاه فیروزه چسبانی و در اختیار هنرمند فیروزکوب قرار می گیرد.

عمده فیروزه مورد استفاده در هنر فیروزه کوبی ازکارگاههای فیروزه تراشی مشهد یا نیشابور به دست هنرمندان فیروزه کوب میرسد که وزن آن براساس اندازه و به واحد قیرات محاسبه و قیمت گذاری می شود، البته مقداری خاک و ناخالصی در فیروزه ها وجود دارد که پس ازمرحله شستشو از بین میرود.

مرحله شستشو خود مراحل و روشهای مختلفی دارد، ولی بعد از این مرحله نوبت به جدا سازی سنگها بر اساس ابعاد و شکل آنها میرسد.در این مرحله سنگهای فیروزه را بر اساس شکل واندازه مثلا بین 1تا 4 میلیمتربه اصطلاح لوحه یا گرده ویا بر مبنای ظرفی که قرار است روی آن چسبانده شود جدا سازی و دسته بندی میکنند.

نشاندن لاک بر روی ظرف:

در این مرحله ابتدا لاک که شبیه پوستة درخت، لایه لایه است، را می کوبند و پودرقهوه ای - طلایی رنگ بدست آمده را با کالیفن مخلوط می کنند. (لاک مرغوب جهت فیروزه کوبی، لاکی است که از تقطر چوب گردو بدست می آید.)(کالفین از تربانتین بدست می آید. "تربانتین از مواد رزینی موجود در برخی کاج ها بدست می آید"نسبت مناسب برای مخلوط لاک و کالفین 6 به 4 است. )

تغییر در نسبت لاک و کالفین باعث ایجاد اشکالاتی می شود از جمله: استفاده زیاد از کالفین باعث ایجاد حباب های ریزی در کار می شود. این حباب ها ناشی از حل شدن کالیفن در پلی استر است. به این صورت که دانه هایی از کالفین در حین کار درست ذوب نشده و سپس در مرحلة پلی استر زدن این دانه ها در پلی استر حل شود و باعث ایجاد حباب هایی در سطح اثر  شود. لکه های زردی که ممکن است در قسمتهایی از لاک دیده شود نیز ناشی از وجود ناخالصی در کالفین و لاک و یا ذوب نشدن کالفین است. این مسئله قابل ذکر است که در بدنه های کوچکتر می توان از کالفین به نسبت بیشتر استفاده کرد، ولی در بدنه های بزرگ استفاده بیشتر از کالفین از استحکام لاک و در نهایت فیروزه کوبی می کاهد.در این مرحله، ابتدا ظرف مورد نظر را کمی حرارت می دهند. سپس پودر آماده شده لاک و کالفین را در قسمت مورد نظر می ریزند به وسیلة مشعل حرارت می دهند تا ذوب شود، این عمل را چند بارتکرار می کنند تا ضخامت لایة ایجاد شده به  از ارتفاع قسمت گود شده ، جهت فیروزه کوبی برسد. در حرارت دهی به لاک باید دقت داشت ، زیرا حرارت زیاد باعث سوختن لاک می شود و در این صورت، لاک خاصیت چسبندگی خودرا از دست می دهد.

چسباندن فیروزه روی سطح ظروف

در این مرحله بر اساس نوع ظرف و بزرگی و کو چکی آن سنگهای بزرگ و کوچک از یکدیگر جداسازی می شوند، معمولا برای ظروف بزرگ سنگهای بزرگ و برای ظروف و سطوح کوچکتر سنگهای فیروزه کوچکتر مورد استفاده قرار میگیرد.

بهترین روش فیروزه چسبانی این است که ابتدا سنگها را در دولبه قسمتی که قرار است فیروزه کوبی شود(قسمت نکر) چسبانده و بقیه سنگها در بین آنها کار بشود .

بعد از این قسمت لاکها را گرم کرده و همچنین سنگها را کمی حرارت میدهند و دانه دانه و با حوصله و دقت زیاد سنگهای فیروزه به وسیله انبر نوک باریک روی لاک چسبانده میشود. در روشی هم تعدادی از سنگهای فیروزه را روی لاک حرارت دیده و آماده استفاده میریزند و سپس با انبر محل قرار گیری آن را تغییر می دهند.

هر چقدر سنگ ها با فاصله کمتر کنار هم قرارگیرند تا سیاهی لاک کمتر دیده شود، محصول نهایی بهتر ، زیبا تر و چشم نوازتر خواهد بود.

بهتر است این نکته را در نظر داشت تا سنگ های فیروزه از طرف پهن تر بر روی لاک قرار گیرد تا بعد از ساب خوردن فاصله های ایجاد شده بین سنگ ها به حداقل برسد. در این جا نیز دقت در حرارت دهی به لاک مهم است. زیرا حرارت زیاد باعث سوختن لاک می شود.

بعد از اینکه تمام قسمتهای مورد نظر از بدنه با سنگ فیروزه پرشد، تمام قسمتهای فیروزه کوبی مورد بررسی مجدد قرار می گیرد تا اگر در قسمت ها یی لاک بین سنگ ها بر اثر حرارت یا فشار سنگ خالی یا کم شده است، دوباره پودر لاک زده شود. به این صورت که در قسمت مورد نظر پودر آماده لاک و کالیفن می ریزند و کمی حرارت می دهند تا لاک ذوب شود و محل مورد نظر را پرکند.

مرحله ساب زدن

بعد از این مرحله قسمتهای پوشیده شده از لاک و سنگ فیروزه را به وسیله سنگ سمباده «آب ساب» می نمایند تا قسمتهای اضافی لاک و برجستگی های جزئی سنگها سائیده و صیقلی گردد. در اینجا است که سنگهای فیروزه برنگ فیروزه یی و لاک به رنگ تقریباً سیاه ( قهوه یی تیره) در بین فواصل سنگها نمایان می شود.

سابیدن سنگ های فیروزه باید به حدی باشد که سطح آن ها با سطح ظرف در یک راستا قرار گیرد و کاملاً صاف و یکدست باشد. این مرحله نیز دقت و مهارت هنرمند فیروزه کوب را می طلبد، زیرا سابیدن بیش از حد فیروزه ها باعث گود شدن و تورفتگی قسمتی از کار شده و در نهایت باعث ایجاد نقص در اثر می گرد

پس از اتمام این مرحله چنانچه در قسمتهایی از سطح کار باز به هم ریختگی وجود داشته باشد مجدداً شیئی را حرارت داده و بوسیله ی سنگهای ریز و پودر لاک قسمتهای ریخته را مرمت می نمایند و پس از آن سطح کار را سمباده زده و صیقل می نمایند. گاهی عمل مرمت را بوسیله ی نوعی بتونه ی فیروزه یی رنگ که با گل «مل» روغن و رنگ لاجورد تهیه شده انجام میدهند.

مرحله نهایی، پرداخت اثر

مرحله آخر در ساخت یک اثر فیروزه کوبی زدن پلی استر به ظرف است. پلی استر به صورت یک پوشش محافظ عمل می کند و از ایجاد خش درسطح بدنه فلزی ظرف جلوگیری می کند. البته این کار به سلیقة استاد فیروه کوب و البته مشتریان اثر نیز بستگی دارد. چنانچه بسیاری از آثار معروف این هنر پلی استر نخورده است به نظر استادکاران پلی استر از اصالت اثر می کاهد و مخاطب بدون آن رابطة بهتر و صمیمی تری با اثر برقرار می کند..

صنعتگر تولید کننده ی فیروزه کوب در مراحل کار از ابزار کار و وسایلی نیز بهره می گیرد که عمدتاً شامل قالب، چکش، دریل، چراغ گاز، چراغ بنزینی، گاز انبر، انبردست، پنس، منقاش لوله های مختلف فلزی، سوهان و سنگ سمباده می باشد.

نکته حائز اهمیت در فیروزه کوبی در درجه اول نصب صحیح فیروزه بر روی فلز است، به گونه ای که دارای قدرت کافی بوده و هنگام پرداخت قطعات فیروزه از آن جدا نشود و دیگر اینکه هر چه ظرف فیروزه کوبی شده پرکارتر باشد و قطعات سنگ منظم تر در کنار یکدیگر نصب شده باشد و فاصله ی زیادی در بین قطعات فیروزه دیده نشود کار دارای ارزش هنری بیشتری است.

فیروزه کوبی نیز همچون دیگر شاخه های صنایع دستی و هدایای تبلیغاتی هنری است که با خلاقیت ، ابتکار و نوآوری می توان به زیبایی و چشم نوازی آن افزود.از جمله ابتکاراتی که هنرمندان فیروزه کوب درخلق آثار خود از آن بهره جسته اند، می توان به نمونه های زیر اشاره کرد :

ـ کار بر روی قسمتی از بدنه ظرف و ایجاد فضا به وسیله رشته کندن . به نظر می رسد که با استفاده از این شیوه بتوان آثاری با کاربردهای متفاوت و متنوع تولید و به بازار عرضه کرد

ـ تلفیق هنر فیروزه کوبی و شبکه بری فلز. استفاده همزمان از این دو هنر (فیروزه کوبی ـ شبکه بری) به ایجاد تعادل بصری دریک اثر کمک شایان توجهی می کند. زیرا سبکی و وجود فضاهای خالی در شبکه بری در تضاد با سنگینی فیروزه قرار می گیرد و این تضاد به ایجاد تعادل می انجامد. البته استفاده از شبکه بری در کنار فیروزه کوبی نیاز به دقت و توجه خاصی دارد، زیرا بدنه یک اثر فیروزه کوبی نباید خیلی سبک شود ، در این صورت احتمال آسیب به اثر بسیار بیشتر می شود.

خلق آثار فاخر صنایع دستی مثل هنر فیروزه کوبی که گویای هنر و فرهنگ این مرز وبوم است ما را در شرکت تعاونی بازرگانی هفت گردون بر آن میدارد که عزم خود را جزم کنیم برای شناساندن این چیره دستی ایرانی به جهانیان. تا نشان دهیم به راستی  : (( هنر نزد ایرانیان است و بس))

Less
بیشتر
 • ست سنبلدان و شکلات خوری فیروزه کوبی ست سنبلدان و شکلات خوری فیروزه کوبی
  -8%
  Available
  ست سنبلدان و شکلات خوری فیروزه کوبی
  VIP-T-122

  2 عدد سنبلدان فیروزه کوبی               سنبلدان فیروزه کوبی 25سانتی 1عدد شکلات خوری فیروزه کوبی        شکلات خوری فیروزه کوبی 20سانتی 1عدد ترمه                                         ترمه ابریشم نفیس 1*1مناسب هدایای تبلیغاتی ، هدایای مناسبتی و ویژه ، هدایای خاص و منحصر به فرد ، هدایای مدیریتی لوکس

  5,639,140 تومان 6,129,500 تومان -8%
 • بشقاب شبکه بری فیروزه کوب
  HF-0809

  تصویر مقابل نمونه ای از یک بشقاب شبکه بری فیروزه کوبی به ارتفاع 24 سانت و وزن تقریبی 450 گرم می باشد این اثر هنری جنبه تزیینی و دکوراتیو منحصر به فردی دارد، ترکیب زیبای سنگ فیروزه و مس باعث جلوه چشم نوازی برای این محصول گردیده و کاسه شبکه بری فیروزه کوبی را به عنوان یک اثر صنایع دستی نفیس معرفی می کند.البته این محصول به عنوان هدیه نفیس، هدیه خاص و هدیه...

  853,516 تومان
  5 نقد(ها)
 • بشقاب فیروزه کوبی 25 سانتی
  HF-0601

  تصویر مقابل نمونه ای از یک بشقاب فیروزه کوبی به ارتفاع 25 سانت و وزن تقریبی 860 گرم می باشد این اثر هنری جنبه تزیینی و دکوراتیو منحصر به فردی دارد، ترکیب زیبای سنگ فیروزه و مس باعث جلوه چشم نوازی برای این محصول گردیده و بشقاب فیروزه کوب را به عنوان یک اثر صنایع دستی نفیس معرفی می کند.البته این محصول به عنوان هدیه نفیس، هدیه خاص و هدیه تبلیغاتی نفیس هم...

  821,308 تومان
  3 نقد(ها)
 • آجیل خوری فیروزه کوبی 9 سانتی
  HF-0201

  آجیل خوری فیروزکوبی به ارتفاع 9 سانت و وزن تقریبی 190 گرم به خاطر شکل و کاربردش از جمله زیباترین و پرطرفدارترین محصولات صنایع دستی می باشد.این محصول هم جنبه تزیینی و هم کاملا کاربردی به عنوان ظرف پذیرایی برای سرو آجیل یا شکلات دارد. همچنین آجیل خوری فیروزه کوبی نسبت به سایر فیروزه کوبی ها دارای تفاوت دیگری نیز می باشد که آن قسمت قلمزنی شده بالای محصول می...

  499,227 تومان
  2 نقد(ها)
 • آجیل خوری فیروزه کوبی 11 سانتی
  HF-0202

  آجیل خوری فیروزه کوبی به ارتفاع 11 سانت و وزن تقریبی 330 گرم به خاطر شکل و کاربردش از جمله زیباترین و پرطرفدارترین محصولات صنایع دستی می باشد.این محصول هم جنبه تزیینی و هم کاملا کاربردی به عنوان ظرف پذیرایی برای سرو آجیل یا شکلات دارد. همچنین آجیل خوری فیروزه کوبی نسبت به سایر فیروزه کوبی ها دارای تفاوت دیگری نیز می باشد که آن قسمت قلمزنی شده بالای محصول...

  770,849 تومان
  3 نقد(ها)
 • آجیل خوری فیروزه کوبی 13 سانتی متر
  HF-0203

  آجیل خوری فیروزه کوبی به ارتفاع 13 سانت و وزن تقریبی 470 گرم به خاطر شکل و کاربردش از جمله زیباترین و پرطرفدارترین محصولات صنایع دستی می باشد.این محصول هم جنبه تزیینی و هم کاملا کاربردی به عنوان ظرف پذیرایی برای سرو آجیل یا شکلات دارد. همچنین آجیل خوری فیروزه کوبی نسبت به سایر فیروزه کوبی ها دارای تفاوت دیگری نیز می باشد که آن قسمت قلمزنی شده بالای محصول...

  1,012,410 تومان
 • آجیل خوری فیروزه کوبی 16سانتی
  HF-0204

  آجیل خوری فیروزه کوبی به ارتفاع 16 سانت و وزن تقریبی 580 گرم به خاطر شکل و کاربردش از جمله زیباترین و پرطرفدارترین محصولات صنایع دستی می باشد.این محصول هم جنبه تزیینی و هم کاملا کاربردی به عنوان ظرف پذیرایی برای سرو آجیل یا شکلات دارد. همچنین آجیل خوری فیروزه کوبی نسبت به سایر فیروزه کوبی ها دارای تفاوت دیگری نیز می باشد که آن قسمت قلمزنی شده بالای محصول...

  1,514,857 تومان
  1 نقد(ها)
 • آجیل خوری فیروزه کوبی 20 سانتی
  HF-0205

  آجیل خوری فیروزه کوبی به ارتفاع 20 سانت و وزن تقریبی 1000 گرم به خاطر شکل و کاربردش از جمله زیباترین و پرطرفدارترین محصولات صنایع دستی می باشد.این محصول هم جنبه تزیینی و هم کاملا کاربردی به عنوان ظرف پذیرایی برای سرو آجیل یا شکلات دارد. همچنین آجیل خوری فیروزه کوبی نسبت به سایر فیروزه کوبی ها دارای تفاوت دیگری نیز می باشد که آن قسمت قلمزنی شده بالای محصول...

  1,762,860 تومان
 • آجیل خوری فیروزه کوب 30 سانتی
  HF-0206

  آجیل خوری فیروزکوبی به ارتفاع 30 سانت و وزن تقریبی 2460 گرم به خاطر شکل و کاربردش از جمله زیباترین و پرطرفدارترین محصولات صنایع دستی می باشد.این محصول هم جنبه تزیینی و هم کاملا کاربردی به عنوان ظرف پذیرایی برای سرو آجیل یا شکلات دارد. همچنین آجیل خوری فیروزه کوبی نسبت به سایر فیروزه کوبی ها دارای تفاوت دیگری نیز می باشد که آن قسمت قلمزنی شده بالای محصول...

  2,851,496 تومان
  1 نقد(ها)
 • آجیل خوری فیروزه کوبی سوپر
  HF-0207

  آجیل خوری فیروزه کوبی سوپر و وزن تقریبی 4160 گرم به خاطر شکل و کاربردش از جمله زیباترین و پرطرفدارترین محصولات صنایع دستی می باشد.این محصول هم جنبه تزیینی و هم کاملا کاربردی به عنوان ظرف پذیرایی برای سرو آجیل یا شکلات دارد. همچنین آجیل خوری فیروزه کوبی نسبت به سایر فیروزه کوبی ها دارای تفاوت دیگری نیز می باشد که آن قسمت قلمزنی شده بالای محصول می باشد....

  5,990,719 تومان
 • آینه فیروزه کوب مستطیل شماره 1
  HF-0501

  تصویر نمونه یک آینه فیروزه کوبی به ارتفاع 29 سانتی و وزن تقریبی 885 گرم می باشد که کوچکترین سایز آینه فیروزه کوبی می باشد.این محصول صنایع دستی ساخته شده از زیرساخت مس و قطعات سنگ فیروزه مرغوب می باشد.1تکه های سنگ فیروزه به کار رفته درآینه مستطیل کوچک فیروزه کوبی فیروزه نیشابور و مرغوب هستند. 2تمام سنگ های استفاده شده در آینه فیروزه کوبی توسط دست جایگذاری...

  2,284,633 تومان
  1 نقد(ها)
 • آینه فیروزه کوبی مستطیل شماره 2
  HF-0502

  تصویر نمونه یک آینه فیروزه کوبی به ارتفاع 39 سانتی و وزن تقریبی 1305 گرم می باشد ،این محصول صنایع دستی ساخته شده از زیرساخت مس و قطعات سنگ فیروزه مرغوب می باشد.1تکه های سنگ فیروزه به کار رفته درآینه مستطیل کوچک فیروزه کوبی فیروزه نیشابور و مرغوب هستند. 2تمام سنگ های استفاده شده در آینه فیروزه کوبی توسط دست جایگذاری و چسبانده شده اند. مناسب خرید هدیه شخصی...

  2,923,428 تومان
  1 نقد(ها)
 • آینه فیروزه کوب مستطیل شماره 3
  HF-0503

  تصویر نمونه یک آینه فیروزه کوبی به ارتفاع 49 سانتی و وزن تقریبی 2130 گرم می باشد ،این محصول صنایع دستی ساخته شده از زیرساخت مس و قطعات سنگ فیروزه مرغوب می باشد.1تکه های سنگ فیروزه به کار رفته درآینه مستطیل کوچک فیروزه کوبی فیروزه نیشابور و مرغوب هستند. 2تمام سنگ های استفاده شده در آینه فیروزه کوبی توسط دست جایگذاری و چسبانده شده اند. مناسب خرید هدیه شخصی...

  3,242,289 تومان
 • آینه فیروزه کوبی مستطیل شماره 4
  HF-0504

  تصویر نمونه یک آینه فیروزه کوبی به ارتفاع 49 سانتی و وزن تقریبی 2130 گرم می باشد ،این محصول صنایع دستی ساخته شده از زیرساخت مس و قطعات سنگ فیروزه مرغوب می باشد.1تکه های سنگ فیروزه به کار رفته درآینه مستطیل کوچک فیروزه کوبی فیروزه نیشابور و مرغوب هستند 2تمام سنگ های استفاده شده در آینه فیروزه کوبی توسط دست جایگذاری و چسبانده شده اند. مناسب خرید هدیه شخصی ،...

  3,423,728 تومان
  1 نقد(ها)
 • آینه فیروزه کوبی مستطیل شماره 5
  HF-0505

  تصویر مقابل نمونه ای از یک آینه فیروزه کوبی به ارتفاع 69 سانت و وزن تقریبی 4185 گرم می باشد این اثر هنری جنبه تزیینی و دکوراتیو منحصر به فردی دارد، ترکیب زیبای سنگ فیروزه و مس باعث جلوه چشم نوازی برای این محصول گردیده و آینه فیروزه کوبی را به عنوان یک اثر صنایع دستی نفیس معرفی می کند.البته این محصول به عنوان هدیه نفیس، هدیه خاص و هدیه تبلیغاتی نفیس هم...

  4,960,057 تومان
  1 نقد(ها)
 • آینه فیروزه کوبی مستطیل شبکه بری متوسط
  HF-0701

  تصویر مقابل نمونه ای از یک آینه فیروزه کوبی به ارتفاع 49 سانت و وزن تقریبی 1380 گرم می باشد این اثر هنری جنبه تزیینی و دکوراتیو منحصر به فردی دارد، ترکیب زیبای سنگ فیروزه و مس باعث جلوه چشم نوازی برای این محصول گردیده و آینه فیروزه کوبی را به عنوان یک اثر صنایع دستی نفیس معرفی می کند.البته این محصول به عنوان هدیه نفیس، هدیه خاص و هدیه تبلیغاتی نفیس هم...

  5,099,626 تومان
  2 نقد(ها)
 • آینه فیروزه کوبی گرد کوچک
  HF-5001

  آینه فیروزه کوبی گرد کوچک تهیه شده از زیر ساخت مس و سنگ فیروزه مرغوب می باشد، که استفاده تزیینی و کاربردی دارد.جالب است بدانید کلیه محصولات فیروزه کوبی شرکت هفت گردون دارای لایه محافظ پلی استر می باشد که باعث زیبایی دو چندان محصول و هم باعث مقاومت بیش تر آن ها در برابر ضربه و خط و خش می باشند. مناسب خرید هدیه شخصی ، خرید هدیه سازمانی ، هدایای مناسبتی،...

  2,657,174 تومان
  1 نقد(ها)
 • آینه فیروزه کوبی گرد متوسط
  HF-5002

  آینه گرد فیروزه کوبی متوسط تهیه شده از زیر ساخت مس و سنگ فیروزه مرغوب می باشد، که استفاده تزیینی و کاربردی دارد.جالب است بدانید کلیه محصولات صنایع دستی فیروزه کوبی شرکت هفت گردون دارای لایه محافظ پلی استر می باشد که باعث زیبایی دو چندان محصول و هم باعث مقاومت بیش تر آن ها در برابر ضربه و خط و خش می باشند. مناسب خرید هدیه شخصی ، خرید هدیه سازمانی ، هدایای...

  3,525,720 تومان
 • آینه گرد فیروزه کوب بزرگ
  HF-5003

  آینه گرد فیروزه کوب بزرگ تهیه شده از زیر ساخت مس و سنگ فیروزه مرغوب می باشد، که استفاده تزیینی و کاربردی دارد.جالب است بدانید کلیه محصولات فیروزه کوبی شرکت هفت گردون دارای لایه محافظ پلی استر می باشد که باعث زیبایی دو چندان محصول و هم باعث مقاومت بیش تر آن ها در برابر ضربه و خط و خش می باشند. مناسب خرید هدیه شخصی ، خرید هدیه سازمانی ، هدایای مناسبتی، هدیه...

  3,671,731 تومان
  1 نقد(ها)
 • قندان فیروزه کوبی کوچک
  HF-0301

  قندان  فیروزه کوبی کوچک تهیه شده از زیر ساخت مس و سنگ فیروزه مرغوب می باشد که استفاده تزیینی دارد.جالب است بدانید کلیه محصولات فیروزه کوبی شرکت هفت گردون دارای لایه محافظ پلی استر می باشد که باعث زیبایی دو چندان محصول و هم باعث مقاومت بیش تر آن ها در برابر ضربه و خط و خش می باشند. مناسب خرید هدیه شخصی ، خرید هدیه سازمانی ، هدایای مناسبتی، هدیه خاص ، هدیه...

  1,098,298 تومان
  1 نقد(ها)
 • قندان فیروزه کوبی بزرگ
  HF-0302

  قندان فیروزه کوبی بزرگ تهیه شده از زیر ساخت مس و سنگ فیروزه مرغوب می باشد که استفاده تزیینی دارد.جالب است بدانید کلیه محصولات فیروزه کوبی شرکت هفت گردون دارای لایه محافظ پلی استر می باشد که باعث زیبایی دو چندان محصول و هم باعث مقاومت بیش تر آن ها در برابر ضربه و خط و خش می باشند. مناسب خرید هدیه شخصی ، خرید هدیه سازمانی ، هدایای مناسبتی، هدیه خاص ، هدیه...

  1,696,297 تومان
 • شکلات خوری فیروزه کوبی کوچک
  HF-0801

  تصویر مقابل نمونه ای از یک شکلات خوری فیروزه کوبی به ارتفاع 20 سانت و وزن تقریبی 340 گرم می باشد این اثر هنری جنبه تزیینی و دکوراتیو منحصر به فردی دارد، ترکیب زیبای سنگ فیروزه و مس باعث جلوه چشم نوازی برای این محصول گردیده و شکلات خوری فیروزه کوبی را به عنوان یک اثر صنایع دستی نفیس معرفی می کند.البته این محصول به عنوان هدیه نفیس، هدیه خاص و هدیه تبلیغاتی...

  1,045,692 تومان
  2 نقد(ها)
 • شکلات خوری فیروزه کوبی متوسط
  HF-0802

  تصویر مقابل نمونه ای از یک شکلات خوری فیروزه کوبی به ارتفاع 22 سانت و وزن تقریبی 455 گرم می باشد این اثر هنری جنبه تزیینی و دکوراتیو منحصر به فردی دارد، ترکیب زیبای سنگ فیروزه و مس باعث جلوه چشم نوازی برای این محصول گردیده و شکلات خوری فیروزه کوبی را به عنوان یک اثر صنایع دستی نفیس معرفی می کند.البته این محصول به عنوان هدیه نفیس، هدیه خاص و هدیه تبلیغاتی...

  1,288,327 تومان
 • شکلات خوری فیروزه کوب بزرگ
  HF-0803

  تصویر مقابل نمونه ای از یک شکلات خوری فیروزه کوبی به ارتفاع 25 سانت و وزن تقریبی 645 گرم می باشد این اثر هنری جنبه تزیینی و دکوراتیو منحصر به فردی دارد، ترکیب زیبای سنگ فیروزه و مس باعث جلوه چشم نوازی برای این محصول گردیده و شکلات خوری فیروزه کوبی را به عنوان یک اثر صنایع دستی نفیس معرفی می کند.البته این محصول به عنوان هدیه نفیس، هدیه خاص و هدیه تبلیغاتی...

  1,613,629 تومان